ציוד מעבדה

בעשורים האחרונים ישראל הפכה למעצמה בכל הנוגע לתחום הביולוגיה, הכימיה וההיי-טק, רבות הודות למחקרים פורצי דרך שתרמו לעולם המדע וממצאים חדשניים אשר השפיעו על תעשיית התרופות, המזון ועל תעשיות רבות אחרות. ישנם כמה סוגי מעבדות המצריכים ציוד מעבדה:

 ציוד למעבדות כימיה

בשנים האחרונות עלתה קרנה של ישראל כאחת מהמדינות המתקדמות ביותר בתחום המחקר בכימיה. הישגים משמעותיים אלה מתבססים על שנים רבות של מחקר ופיתוח במעבדות כימיה העושות שימוש במכשור וכלים חדשניים.

ציוד למעבדות כימיה משפיע על תוצאות המחקרים והניסויים, ולכן חשיבותו בתהליכים הינה מכרעת, שכן ציוד שאינו  עומד בתקנים הנדרשים ושאינו מתוחזק כראוי עלול לפגוע בחומרים הנבדקים ולהטות את תוצאות הניסויים. תעשיות רבות משתפות פעולה עם ספקים לציוד למעבדות כימייה ומספקים עבורן שירות מלא, המתחיל עוד בהתאמת הכלים והמכשור הנדרש בהתאם לצורכיהן ועד לתחזוקה שוטפת של הציוד, שירותי ייעוץ מקצועיים, תיקון במידת הצורך ואף פיתוח ציוד חדשני למחקרים עתידיים.

מעבדות רבות עובדות עם חומרים רגישים בעלי פוטנציאל סיכון גבוה ולכן על הציוד לעמוד בתקנים המחמירים ביותר של הרשויות, על מנת לשמור על בטיחות העובדים ובריאותם ולמנוע פגיעה באיכות הסביבה. ציוד למעבדות כימיה משפיע על התנהלות העבודה במעבדה, שכן הוא קובע את מרחב העבודה ואת  מהלכה, כולל תחזוקה שוטפת המצריכה גם היא הקפדה על כללי בטיחות ותפעול רבים כדי למנוע את שחיקתו והזדהמותו של המכשור. ספקי ציוד מעבדה מספקים לרוב שירותי אחזקה  שוטפת עבור המכשור, הכוללים ניקוי, כיול ובדיקות איכות על מנת לוודא את תקינותו. הצוות המקצועי מורכב מאנשי מקצוע בעלי ידע הסמכה וניסיון למכשירים אותם  צריך לטפל.

ציוד למעבדות ביולוגיה

מעבדות ביולוגיה הן המקום בו מערכות ביולוגיות שונות נחקרות לפרטי פרטים כדי לקבל הבנה נרחבת על הדרך בה העולם מתקיים, וכיצד ניתן לשפרו ולהתגבר על קשיים ותחלואים שונים. ציוד למעבדות ביולוגיות ברמה מתקדמת ואיכותית הינו בעל חשיבות מכרעת על המחקרים המתקיימים במעבדות, שכן גילויים חדשניים הינם בעלי פוטנציאל לחולל שינוי ממשי בעולם המדע ואף על הדרך בה אנו חיים.

כשחושבים על מעבדת ביולוגיה, הרוב יחשבו בוודאי על מבחנות, כלי מדידה ונוזלים בצבעים שונים, חלק יחשבו על סדרות אמריקאיות בהן נראים תלמידים לבושים בחלוקי מעבדה לבנים כשהם מנתחים צפרדעים. ציוד למעבדות ביולוגיה משמש לא רק מעבדות לצורך ניסויים ומחקרים אלא גם מעבדות בבתי-ספר בהן לומדים תלמידים על גוף האדם, המערכות המרכיבות אורגניזמים שונים וכן על תהליכים יומיומיים המשפיעים על הדרך בה אנו מתקיימים בעולם. לכן, כל ניסוי או מחקר חדש מצריכים היערכות רבה מכיוון שהציוד הנדרש אינו מסתכם רק במבחנות או בחלוקים, אלא במכשור רגיש ומתקדם, דגמים מגוונים של מערכות ביולוגיות שונות ואף ריהוט מיוחד המותאם במיוחד לשימוש במעבדות.

ציוד המיועד למעבדות ביולוגיות, מיוצר מחומרים בעלי אורך חיים ממושך שאינו מתכלה או נשחק בקלות, שכן במעבדות נערכים עליו ניסויים רבים. כדי לשמור על רמת בטיחות גבוהה וכדי להבטיח פעילות יעילה במעבדות, בתי ספר, אוניברסיטאות ומעבדות מקצועיות עושים שימוש בחברות המוכרות ציוד למעבדות ביולוגיה העומד בתקנים המחמירים ביותר ומגיע מספקים בעלי שם בינלאומי העובדים עם תחומים רבים, ועם תחום הביולוגיה במיוחד.

ציוד למעבדות איכות הסביבה

איכות הסביבה הפכה בעשורים האחרונים לצו השעה, לאחר שהתגלו ממצאים על קו התפר בין המדאיג לקטסטרופלי בנוגע לניצול המשאבים הטבעיים של כדור הארץ והזיהום לו אנו גורמים בתהליכי הייצור השונים. רק לאחרונה, עם גילוי שרידי המטוס המלזי הנעדר במעמקי האוקיינוס ההודי נחשפנו לממדים עצומים של פסולת רעילה שנזרקה לתוכו וגרמה לאורך השנים לנזקים סביבתיים בלתי הפיכים.

מדינת ישראל אחראית מדי שנה לייצור של אלפי טונות של פסולת כימית רעילה שמקורה במפעלים שונים מתחום התרופות, הכימיה, התעשייה הצבאית ועוד. הפסולת המסוכנת מגיעה לסביבה בדרכים שונות כשהעיקריות הן סילוקה והזרמתה לקרקע באמצעות שפכים ושריפתה המשחררת לאוויר גזים רעילים החודרים למערכות הנשימה ועשויים לגרום לנזקים חמורים.

בישראל הוקמו מעבדות איכות סביבה שתפקידן לבקר ולפקח על תהליכי הייצור במפעלים התעשייתיים. שיטות הטיפול משתנות בהתאם למפעלים וכוללות טיפול בחומרי הפסולת כך שלא יזהמו את המים ובכך לא יפגעו במערכות החי והצומח בסביבתם, בקרה על אתרי קבורה של פסולת מסוכנת למניעת פיצוצים וחלחול החומרים לאדמה, מיצוי וספיחה של חומרים רעילים המשתחררים למקורות המים ועוד. תהליכי סילוק הפסולת עשויים להיות יקרים, ממושכים ואף מסוכנים וכדי שיתבצעו בבטיחות המרבית ותוך שמירה על הסביבה ולשם קבלת תוצאות מצוינות יש צורך רב בציוד למעבדות איכות סביבה שהינו האיכותי והחדשני ביותר.

בדיקות המעבדה ודגימות החומרים מחויבות להתבצע תחת התקנים המחמירים ביותר של משרד הבריאות והרשות להסמכת מעבדות. בנוסף לכך, כדי לקבל את התוצאות המדויקות ביותר שיסופקו ללקוחות המעבדה תוך זמן קצר, על ציוד למעבדות איכות סביבה להיות מדויק ביותר, שכן כל סטייה עלולה להוביל לתוצאה שונה לחלוטין.

חשוב: בטיחות עבודה עם ציוד מעבדה

לא אחת מתפרסמות ידיעות בנוגע לתאונות עבודה שהתרחשו במעבדות ובמפעלים תעשייתיים. לעתים התאונה היא נקודתית והפגיעה היא בעיקר ברכוש, אך במקרים אחרים תאונת עבודה עשויה לערב חומרים מסוכנים ולהוביל לפגיעות נרחבות ואף לעלות בחיי אדם. בטיחות הינה ערך עליון בעבודה במעבדות ולכן להקפדה על עבודה תקינה יש חשיבות גבוהה לציוד בו נעשה שימוש. יש צורך בתחזוקה שוטפת, בין אם ציוד מעבדה משמש בתי ספר ובין אם הוא מיועד לעבודה במעבדות מחקריות עבור תעשיות גדולות.
סוג המכשור משפיע על תנאי העבודה במעבדה מכיוון שהוא מצריך סביבת עבודה מותאמת הכוללת ריהוט ייעודי, נגישות של מקורות חשמל ושקעים, אבטחת מקום אחסון החומרים המשמשים למחקרים, שמירה על איכות וניקיון האוויר, וויסות הטמפרטורה ועוד. ישנו ציוד מעבדה המיוצר מחומרים שונים המותאמים למעבדות שונות. לדוגמה, ציוד למעבדות כימיה עשוי מחומרים שאינם מתכלים על מנת למנוע את שחיקתו גם לאחר ניסויים רבים. ציוד למעבדות מצריך איטום מקסימלי של המכשור על מנת למנוע מהחומרים הנחקרים לבוא במגע עם האוויר.

כתוצאה מכך, החברות המספקות ציוד מעבדה מחויבות לעמוד בתקנים המחמירים ביותר בכל הנוגע לייבוא ומכירה וכן להכשרת והטמעת המכשור עבור קהל לקוחותיהם. בישראל, החברות מחוייבות לעמוד בתקני 9000 ISO, סדרה של חמישה תקני איכות הנקבעים על-ידי ארגון התקנים הבינלאומי, המותאמים לסוגי התעשיות והטכנולוגיות השונות בהן נעשה שימוש במעבדה. בנוסף על כך מחויבות החברות לעמוד בנהלים של המכון הישראלי לתקנים והרשות הלאומית להסמכת מעבדות.

בחירת חברה מתאימה לאספקת ציוד מעבדה

עולם המדע הינו דינאמי ומתפתח ללא הרף ועל כן ציוד מעבדה מתקדם עשוי להשפיע רבות על מחקרים ולהיות בעל השפעה על תוצאותיהם ועל כן רצוי לבדוק מספר פרמטרים משמעותיים בטרם רוכשים אותו מאחת החברות:

  • שירות: יש לברר איזה שירות החברה מציעה, האם מדובר רק בתיווך בין היצרן למעבדה, או האם יש גם ייעוץ מקדים, הדרכה על המכשור ושירות אחזקה ותיקונים. בנוסף, ניתן לוודא אם קיים במלאי חלקי חילוף ו / או ציוד מעבדה חלופי במידת הצורך.
  • מקצועיות: ציוד מעבדה מתקדם מצריך פעמים רבות הכשרה מיוחדת בטרם משתמשים בו, ועל כן הצוות המקצועי של החברה צריכים להיות בעלי השכלה וניסיון רב כדי להדריך את צוות המעבדה.
  • יציבות ואמינות החברה: בנוסף לוותק החברה, יש לבדוק את נתוני השקיפות שלה, את היצרנים עמם היא עובדת ואת ההסמכות והתקנים בהם היא עומדת.
  • שיתופי פעולה: בחינת לקוחות אחרים שעובדים עם החברה תספק לכם מידע בנוגע לחברהוהמכשור שהיא מספקת. אילו מחקרים נעשו בהם והאם הם הגיעו להישגים מרשימים בשנים האחרונות. במקרים רבים ניתן לזקוף פריצות דרך במחקר גם לזכות המכשור עמו עבד הלקוח.

 

מאיר – טכנולוגיות מדעיות פועלת משנת 2003, ומורכבת מצוות מקצועי ומיומן בעל שנים רבות של ניסיון והכשרה מתאימה. החברה, העובדת לפי נהלי ISO 9001, מציעה מגוון רחב של ציוד מעבדהאיכותי מיצרנים מהמובילים בתחומם. החברה מציעה שירותים נרחבים לתעשיות השונות החל משלב הייעוץ והתאמת המכשור לצרכי הלקוח, וכלה בשירות אחריות הכולל איסוף המכשור מאתר הלקוח תיקון ואף אספקת ציוד חלופי במידת הצורך. מאיר טכנולוגיות מתמחה באספקת ציוד למעבדות כימיה, ביולוגיה, איכות סביבה, פרמצבטיקה ועוד. עם לקוחותינו נמנות חברות מובילות  בתחומי ההיי-טק, תעשיות מזון ותרופות. אצלנו תוכלו למצוא את המכשור והכלים המתקדמים והחדשניים ביותר וכן ציוד משומש ויד-שנייה המוצעים במבצעי מכירה מיוחדים. בנוסף, אנו מציעים שירותי אחריות על מגוון המכשירים בתנאים שונים ומתחייבים למסירת הציוד ללקוח במצב תקין.

סגירת תפריט